ALARM İZLEME MERKEZİ
Anasayfa  »  Alarm İzleme Merkezi  »  Alarm İzleme Merkezi
ALARM İZLEME MERKEZİ Alarm Haber Alma Merkezi Nedir ? İşyerleri yada evlerdeki kurulu bulanan alarm sistemleriyle bağlantılı çalışan bilgisayarlar vasıtasıyla bağlı bulunan aboneleri 24 saat izleyen ve gerekli durumlarda müdahalede bulunan özel güvenlik bürosudur.

Alarm Haber Alma Merkezinin Faydaları Nelerdir ? Ana görevi bir alarm mesajı alındığında yanlış alarmları eleyerek en kısa sürede olaya müdahale etmektir. Bu sayede iş yeri sahibi tehlikeye maruz kalmamakta yada yanlış alarmlarla boşuna tedirgin olmamakta ve emniyet kuvvetleri de yanlış alarmlarla vakit kaybetmemektedir. Ayrıca mesai saatleri haricinde işyeri sahibinin haberi olmadan işyerine şifreyi bilen personel dahi girememektedir. Alarm sistemlerindeki olası bir arıza durumunda müşteri arızayı farketmese dahi arızanın tesbit edilip servise bildirilerek sistemlerin daimi çalışır durumda olmaları sağlanmaktadır. Klasik alarm sistemlerindeki arama ünitelerinin olay anında aradığı kişinin evde olmaması gibi durumda alarm mesajını ulaştıramaması gibi durumların ortadan kaldırılmış olması da alarm haber alma merkezlerinin başlıca faydaları arasındadır.

Alarm Haber Alma Merkezinde Hangi Olaylar İzlenir ? Alarm sistemlerinden gelen sağlık, soygun ,yangın gibi alarm mesajlarının yanında alarm sisteminin devreye alınması ve iptal edilmesi yani işyerine giriş ve çıkışlar da izlenebilir. Ayrıca akü boş ,elektrik kesik gibi bazı arıza durumları da alarm haber alma merkezinden izlenebilir. Alarm Haber Alma Merkezleri Yasal' mıdır. Emniyetçe Desteklenmekte midir ? Özel Haber alma Merkezlerinin Kurulması Emniyet Genel Müdürlüğünün çeşitli tamimleriyle istenmekte ve desteklenmektedir. Yasaldır ,Bu konuda emniyetin şartnameleri ve buna dayalı olarak verdiği onay belgeleri vardır.

Alarm Haber Alma Merkezine Abone olmak pahallımıdır ? Hayır. Kişisel olarak işyerine bekçi tutmaya oranla çok daha uygun olmakla beraber ufak işyerlerinin hatta evlerin dahi rahatça abone olabileceği uygun ücretleri vardır. Ücretin uygunluğu toplu olarak koruma yapılmasından kaynaklanmaktadır.HABER ALMA MERKEZİNE MUTLAKA ABONE OLUN KAFANIZ RAHAT HUZURLU OLSUN

© 2011 İnan Güvenlik. Tüm Hakları Saklıdır.